
Нещодавно у культурному житті Шполянщини відбулася непересічна подія – презентація нових районних видань у рамках літературно-музичної вітальні «Зустріч», яка діє при центральній районній бібліотеці. Це свято народження одразу двох видань: альбому репродукції робіт самобутньої художниці з Лебедина Таїсії Галати «Союз Неба і Землі» та другого номеру альманаху районного літературного об’єднання ім. Олекси Влизька «Шполянщина поетична». Побачили світ ці книги завдяки підтримці райдержадміністрації, депутатському корпусу районної ради в рамках дії Програми розвитку книговидавничої справи в Шполянському районі на 2008-2011 роки.
Приємно, що шполяни отримали нагоду презентувати перший авторський альбом, добірку творчих робіт самодіяльної художниці, де відображено феномен української ідилії в творчості митця. Учасників літературно-художньої студії ім. Олекси Влизька об’єднує любов до художнього слова, таких різних за віком, освітою, фахом, але їх поетичні зерна дають рясні сходи на літературному ґрунті Шполянщини. Вірші поетів добре і легко лягають на музику, адже вони такі мелодійні, ліричні, написані від душі.
Творчі люди завжди розуміють один одного. На великому піднесенні були виступи місцевої письменниці і журналістки Галини Трофименко, яка внесла значний вклад у видання альманаху, творців з Лебедина: Ярослави Гриньків, подружжя Іллі та Валентини Коливай, Ольги Темненко. Згадували тих, хто з поважних причин не зміг бути присутнім на вечорі. Мали змогу звернутися до шанувальників поезії і прочитати власні твори лауреат районної премії ім. Олекси Влизька Олександр Діхтяренко, майстри красного слова Ірина Латишева, Зоя Ложкова, Любов Денисенко.
Присутні на заході голова Шполянської райдержадміністрації Сергій Струк, його заступник Віктор Чайка, голова районної ради Микола Тимошенко та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитро Вовк під час вітальних слів запевнили творче коло району в тому, що ця збірка не буде останньою, а влада і надалі сприятиме митцям задля втілення у життя їхніх творчих ідей та задумів.
Джерело: http://www.oda.ck.ua/index.php?lng=ukr§ion=2&page=2&id=3799

































