
Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі, яка зараз головує в Європейському Союзі, називає можливу відмову від подальшого розширення ЄС "капітуляцією".
На черговому Економічному форумі у Криниці він назвав дуже позитивними результати розширення Євросоюзу за рахунок нових держав Східної Європи. Дональд Туск сказав, що Польща, вступивши до ЄС у 2004 році, значно посилила свої позиції, а її економіка останні роки розвивається найшвидше з усіх 27 держав об'єднання.
"Тому сумніви щодо того, чи є сенс у подальшому розширенні Європейського Союзу і у входженні до нього держав, які відповідають усім критеріям і стандартам, – це ознака капітуляції", - заявив Дональд Туск.
Голова польського уряду заявив, що його країна планує підтримувати подальше розширення Європейського Союзу, назвавши головною умовою євроінтеграції для держав-кандидатів запровадження європейських стандартів демократії. Він сказав, що Польща може бути прикладом для інших країн, що претендують на членство.
У форумі у польській Криниці, що має назву "Європейські дилеми: партнерство чи конкуренція?", беруть участь чинні та колишні лідери держав. Зокрема, президент Грузії Михайло Саакашвілі, голова уряду Молдови Володимир Філат, екс-президент України Віктор Ющенко.
Від уряду України у форумі братиме участь перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв. Планується, що він виступить 9 вересня на спеціальній сесії, присвяченій розширенню європейського ринку на схід і створенню зони вільної торгівлі із Євросоюзом.
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news_in_brief/2011/09/110908_poland_eu_tusk_sd.shtml


































